Що потрібно знати про кварцовий камінь

Кварцовий камінь (кварцовий агломерат, агломерований камінь) – це композитний матеріал, який створений з натуральної кварцової крихти з додаванням полімерних смол і пігментів.

Кварцовий камінь виробляють у формі плит, які прийнято називати «сляби» (від англійського slab – плита, пластина).

Склад кварцового каменю різних виробників злегка відрізняється, проте в цілому дотримуються таких пропорцій:

92-95% натуральної кварцової крихти
5-7% синтетичних смол
1% – колірні пігменти
Смола є сполучною компонентом, а пігменти забарвлюють масу в необхідні кольори.

Кварцовий камінь за своєю твердості порівняємо з гранітом завдяки великому вмісту натурального кварцу. Як і для обробки твердих натуральних мінералів і порід, для виготовлення виробів з кварцового каменю потрібні каменерізні, полірувальні, шліфувальні верстати та інше обладнання.

Кварцовий камінь не поступається граніту по стійкості до механічних пошкоджень і зносостійкості.

Практичність виробів з кварцового каменю значно вище в порівнянні з гранітом, мармуром і іншими натуральними каменями. Секрет полягає в абсолютній відсутності пір, невидимих ​​оку тріщин і пустот, які властиві всім натуральним каменям. Однорідна непориста структура кварцового каменю не схильна до проникненню всередину бруду, барвників і вологи, не дозволяє розвиватися бактеріям і цвілі.

Вироби з кварцового каменю, на відміну від мармуру, граніту, травертину, не вимагають використання в догляді спеціальних мастик. Всі забруднення і плями легко видаляються губкою і неабразивним миючим засобом.

Поверхня кварцового каменю володіє благородним природним блиском натурального каменю.

Переваги кварцового каменю

  1. Оскільки природний кварц – один з найбільш твердих мінералів в природі, кварцовий камінь також відрізняється високою твердістю і міцністю. Поверхні з кварцового каменю стійкі до пошкоджень і стирання. Потрібно дуже добре постаратися, щоб на виробі з кварцового агломерату залишити подряпину.
  2. Смоли, що входять до складу кварцового каменю, забезпечують еластичність, завдяки чому цей матеріал добре витримує різного роду навантаження на розтяг, стиск, вигин.
  3. Кварцовий камінь не боїться впливу агресивних хімічних речовин, зокрема, кислот і розчинників.
  4. Відсутність в матеріалі пір і мікротріщин не дає можливості бактеріям і цвілі накопичуватися на поверхні, проникати всередину матеріалу і викликати його руйнування. Поверхні з кварцового каменю відповідають всім стандартам гігієнічності. Їх використовують на кухні, в медичних лабораторіях, на харчових підприємствах і в дитячих закладах.
  5. Пролитий кави, чай і навіть яскраво пофарбований фруктовий сік не залишають плям на поверхні стільниці з кварцового каменю: рідина не проникає в позбавлений пір матеріал, залишається на його поверхні і легко віддаляється вологою губкою.
  6. Поверхні з кварцового каменю добре витримують нетривалий вплив високих і низьких температур – вони не деформуються, не втрачають кольору.
  7. Важливим гідністю кварцового каменю є стабільність кольору. Це якраз те, чого ви не знайдете у натурального каменю. Вибравши колір кварцового каменю, можна не турбуватися про те, що листи будуть відрізнятися відтінком або малюнком.
  8. Вироби з кварцового каменю практично не вимагають ніякого особливого догляду. Якщо поверхні з граніту і мармуру рекомендується регулярно натирати воском або спеціальними мастиками, для догляду за кварцовим каменем досить буде вологої ганчірки.